Yalova Termal mağdurlarından Tuba Gümüş de açtığı tüketici davasını kazandı.

*Tuba GÜMÜŞ, dava dilekçesinde,

*AYIPLI MAL SATIŞI-GEÇERSİZ SÖZLEŞME-BİR MAL YERİNE BAŞKA MAL SATMA”  HUKUKSAL SEBEPLERİ NEDENİYLE,

“DAVA KONUSU HİLE İLE ALDATILARAK DÜZENLENEN  SÖZLEŞMENİN FESHİ; SÖZLEŞME İLE EŞLEŞMEYEN,

HİSSELİ GAYRİMENKUL TAPUSUNUN İPTALİ  VE  DAVA KONUSU SÖZLEŞME İLE TAHSİL EDİLEN 10.000,00 TL TUTARINDAKİ PARANIN EN YÜKSEK BANKA FAİZİYLE İADESİNE KARAR  VERİLMESİNİ" talep etmiş ve açtığı davayı kazanmıştır.

Tuba Gümüş, dava dilekçesinde

yaşadığı olayı şu şekilde dile getirmiştir:

         
*Davalı şirketler olan , “satıcı” kimliğindeki Termalde  Termal Otel İşletmeciliği Turizm İnşaat Pazarlama AŞ  ile sağlayıcısı  Kuşadası Otel İşletmeleri Turizm İnşaat Ticaret AŞ  beni de tuzağa düşürüp “Noter dışı=Adi sözleşmelerle” borçlandırdılar;  büyük miktarda da paramı tahsil ettiler.. Ben sıradan bir tüketiciyim; gelirim, giderim belli… Bu güne kadar tahsil edilen para miktarı10.000,00 TL   TL’ dir. Sayın mahkemenizden,  bu paranın, dava açıldığı tarih itibariyle en yüksek banka faiziyle iadesine karar verilmesini istiyorum.

            SATICI-SAĞLAYICI MÜTESELSİL SORUMLULUKLARI VARDIR.

            6502 sayılı TKHK ‘nda satıcı-sağlayıcı tanımı şu şekilde yapılmıştır:

                     “..ı) Sağlayıcı: Kamu tüzel kişileri de dâhil olmak üzere ticari veya mesleki amaçlarla tüketiciye hizmet sunan ya da hizmet sunanın adına ya da hesabına hareket eden gerçek veya tüzel kişiyi,

                        i) Satıcı: Kamu tüzel kişileri de dâhil olmak üzere ticari veya mesleki amaçlarla tüketiciye mal sunan ya da mal sunanın adına ya da hesabına hareket eden gerçek veya tüzel kişiyi” ifade etmektedir. Bu sözleşme de , davalı satıcı ve sağlayıcı işbirliğinde tarafıma imzalatılmıştır. Satıcıya yüklenen sorumluluk, 6502 sayılı TKHK’nun ilgili (3.ı-i maddesi) gereğidir.

                        Adi sözleşmeyle satılan yer, 2+1 kişilik stüdyo dairenin 23.hafta(08-15 Haziran-Kırmızı dönem olarak bildirilmiş olup, sözleşmenin konusu da, “sağlayıcı Kuşadası Otel İşletmeleri Turizm İnşaat Ticaret AŞ’ nin “sağlayıcı” olarak sunduğu Yalova İli, Termal İlçesi, Killi Orman Mevkii G22D14C2D Pafta 424 Ada, 23,25 ve 27 Parsellerin 7/3650 hissesinin satışı, satış bedeli, teslimi, site aidatı, resim, harç ve vergilerin ödeme koşulları ile ilgili alıcı ve satıcı arasındaki karşılıklı taahhütleri kapsar” şeklindedir.

                      Davalı şirketlerin “ADİ- NOTER DIŞI-HİÇ BİR GEÇERLİLİĞİ OLMAYAN SÖZLEŞME”   ve “BU SÖZLEŞME İLE İLGİSİ OLMAYAN , HİLELİ- HİSSELİ - GERÇEKTE BANA BİR MÜLK SATILMAMIŞ OLAN , SATICINA BAĞLI  KAT İRTİFAKLI ARSA PAYI” ile aldatılmış oldum. TAM BİR DOLANDIRICILIK OLAYI?

                       Bu tür sözleşmelerin, NOTER’ likte  düzenlenmediği için, hiçbir geçerliliği olmadığını yeni öğrendim.

                       Nitelikli dolandırıcılık !  Bir mal yerine, başka mal satmışlar.. Adamlar, benim gibi saf-temiz tüketicilerden aldıkları paralarla, kendilerine “Yapı ruhsatı alınmış, otel benzeri bina” dikmişler, servetlerine servet katmışlar!  ŞOK İÇİNDEYİM.

                      DAVALI ŞİRKET ELEMANLARI BANA “DÜZENBAZLIKLA, HİÇ BİR ŞEKİLDE TANIMADIĞIM VE KENDİSİNE TEK KURUŞ ÖDEMEDİĞİM, FARKLI BİR ŞİRKETE AİT, HİSSELİ ARSA TAPUSU VERDİRMİŞLER!  BUNU ÖĞRENDİĞİM İÇİN, BANA BİR MAL YERİNE BAŞKA DEĞERSİZ MAL SATILDIĞINI ÖĞRENDİĞİM” İÇİN DAVA AÇTIM.  Bana tapu düzenleyen  GEO Turizm  İnşaat Oto Kiralama ve Danışmanlık  Hizmetleri  Tic. Anonim Şirketi’ ni  ben tanımıyorum. Bu sözleşmeyle de uzak yakın hiçbir ilgisi yok. Ben bu şirkete hiçbir şekilde, hiçbir yerde  mal bedeli olarak para ödemedim. Tapu üzerinde yazılı olan  10.000,00 TL’ yi bu tapu düzenleyen şirkete ödemedim.. KARA PARA AKLAMA GİBİ BİR OLAY….Parayı, Termalde  Termal Otel İşletmeciliği Turizm İnşaat Pazarlama AŞ. Bu şirket, sağlayıcı şirketin pazarlamacısı…   Bu tapulamayı, “YAPI RUHSATI ALINMIŞ BİNADA DEĞERLİ BİR MAL OLAN DEVRE MÜLK PAYI VERECEKLERİ ŞEKLİNDE  BEKLERKEN ONUN YERİNE, İŞTE BÖYLE DEĞERSİZ- ÜZERİNDE BİNA OLMAYAN, FARKLI BİR ŞİRKETE AİT, NE OLDUĞU BELİRSİZ, ANCAK MÜLKÜM AYNİ OLARAK YİNE KENDİLERİNDE KALAN, BANA HİÇ BİR ŞEY SATILMAMIŞ OLAN  HİSSELİ BİR TAPU”  düzenletmişler.

 Bu tapunun dava konusu sözleşmeyle hiç alakası yoktur.  BU TAPU AYRI YERDE, AYRI ŞİRKET OLAN GEO Turizm  İnşaat Oto Kiralama ve Danışmanlık  Hizmetleri  Tic. Anonim Şirketi ‘ ne  ait!…..  Üzerinde “hisseli arsa” satışı kaydı var... TAPU SAHTEKARLIK YAPILARAK DÜZENLENMİŞTİR. SÖZLEŞMEYLE DE İLGİSİ YOKTUR. Tapu veren şirketi tanımıyorum, hiçbir alakam yoktur." demiştir.

 

TTKD, Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği
Adresimiz : Perpa Ticaret Merkezi, B Blok, Kat:9, No:1434 ,
Okmeydanı- Şişli / İSTANBUL     TEL:  0553 856 29 18 - 0535 013 35 40 (WhatSapp)
 
http://www.ttkd.org.tr   e-posta:  tuketicilerikoruma@yahoo.com                      

Tüm evraklarınızı WhatSapp üzerinden atabilir, anlık görüşmeler yapabilirsiniz