Burası, Yapı ruhsatı alınmış , tek hissedarı Orhan Karaderili olan Kuşadası Otel İşletmeleri Turizm İnşaat Ticaret AŞ + Orhan Karaderli'ye ait.

Yalova Termal, Yeni Bir Çocuk Doğurdu:Terma City

*Aslında tesis, "Yalova Termal Palas" olarak çok iş yaptı.20 binin üzerinde üyelik gerçekleştirdiği söyleniyor. Ancak tesis sahipleri, yeni bir proje hazırlayıp, gelecek yıllara  "Terma City" ile yeni üyeler organize etme kararı aldılar.. Onlara bol bol, "Geo" adına "Hisseli tapu" vermeye hazırlar. 35 m2 bir ünitede 100 kişi de olur...150 kişi de olur...Metrekare payı 1 m2 de olur, 10 m2 de olur...Satın almayanlar, koşsun alsın..Ya alanlar ? Ne yapmaları gerekiyorsa onu yapsınlar..Biraz düşünürlerse, akıl makinaları onlara yol gösterebilir..

*Bunun Kanun'da yer yokmuş da, bilmem neymiş de..."Kapı gibi, tapu veriyorlar, kardeşim....Kanun dışı olsa, Devletin resmi kurumu olan Tapu Müdürlüğü, böyle hisseli tapu verebilir mi?"

*
Yukarıdan gelen bir ses diyor ki:
"Ah, salak oğlum ah..Üzerinde bina kuramayacağın, soğan dikemeyeceğin, karanfil ekemeyeceğin bir yer satın aldığını, fark edemiyor musun?
Binlerce lira para kaptırıp, binlerle liralık senet borçlusu olup, buna da kahkaha atıyorsan,
senin bileceğin iş...

Ama bir gün öğreneceksin,
neler kaybettiğini.. Ah..Ah.."


Terma City sözleşmesi ile
"ne sahibi olacaksınız?";
"ne kaybedeceksiniz?"

*
Öncelikle şirket yapılanmasına bakalım:
1- Esas olan sağlayıcı şirket  "Kuşadası Otel İşletmeleri Turizm İnşaat Ticaret AŞ" +  Şirket sahibi " Orhan Karaderli'" nin ne olduğudur. Kuşadası Otel İşletmeleri Turizm İnşaat Ticaret AŞ "ticaret yapmak için" kurulmuştur. Kanunlarda açıklar varsa, tüm yolları deneyebilir. Ancak, gösterdiği "bir mal" yerine,"farklı, başka mal" satıyorsa, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkında Kanun ile 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında, hakkında dava açılabilir.

Nasıl Farklı Mal Satıyor?

2- Yandaki sözleşmede adı geçen tüketici adına ,Noter dışında, “Adi kağıt üzerinde”, hileli olarak “ 2 KİŞİLİK, 18-25 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA 20. HAFTADA  TATİL ÖNGÖREN STUDYO DAİRENİN KULLANIM HAKKI” satıldığı ifade edilmişse de, davalı şirketin “Bir mal yerine, başka mal sattığı” anlaşılmaktadır. Çünkü, “YAPI RUHSATI” bilgilerine göre,  tatil vaad edilen yer, sağlayıcı şirkete ait olup, “Madde 2: Sözleşmenin konusu başlığı altında gösterilen yerler, farklı bir şirkete ait, hisseli arsa payı pazarlaması gerçekleştirilen” yerlerdir. Sözleşmenin 2. Maddesinde ifade edilen ve  “.. satışı yapılan yer Killi Orman Mevkii, G22D114C2D Pafta , 424 ADA , 23-26-27 parseller üzerinde  yer alan  hisseli arsaların üzerinde 7/ 3650 hissesini satışı” olan boş-değersiz toprak parçalarıdır. Hiçbir işe yaramaz. Sadece, satıcıya “Sebepsiz zenginleşme” sağlar.  Yapılan araştırmaya göre, 24-25 parsel dışındaki arsalar üzerinde “Yapımı bitmiş bina yok” tur;  “hisseli arsa pazarlanmakta” dır. Dava açılan  mahkeme “BİLİRKİŞİ MARİFETİYLE, YERİNDE, TAPU KAYITLARI VE BELEDİYE YAPI RUHSATI” üzerinden tespit ettirebilir. Tuzağa düşmeyin. Düşmüşseniz, size yardım edecek ilgili kişileri veya kurumları arayın, destek isteyin.

YALOVA  TERMAL PALACE - TERMA CITY  YAPI RUHSATI KİMİN ÜSTÜNE?

Yapı ruhsatı, 424 parsel ve 425 parselin bir kısmı üzerinde Kuşadası Otel İşletmeleri Turizm İnşaat Ticaret AŞ" +  Şirket sahibi " Orhan Karaderli' adına alınmıştır.
*
Geo Turizm İnşaat Oto Kiralama ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. AŞ adına, bu güne kadar bir "Yapı Ruhsatı" ortaya çıkmamıştır. Çıktığı zaman, ilgililer bize haber verirse, bu sayfadaki bildirimi ona göre yeniden yapılandırırız. Mahkemelerden bu konuda bilgi ulaşmamıştır. Hisseli tapu verilen GEO arsası, kat irtifakı kurulmuş ancak arsa paylarına bölünerek satılan bir yer. Bina dikecek olanlar, tek parça arsa oluşturmak zorundayken, bunların hisselere bölerek satılması, amacın ne olduğunu ortaya koyuyor. Ticari kafa diyor ki, "daha çok para kazan"; yol bu işte..Sana ne Hasan'dan, Hüseyin'den..Mehmet'ten..

 

TTKD, Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği
Adresimiz : Perpa Ticaret Merkezi, B Blok, Kat:9, No:1434 ,
Okmeydanı- Şişli / İSTANBUL     TEL:  0553 856 29 18 - 0535 013 35 40 (WhatSapp)
 
http://www.ttkd.org.tr   e-posta:  tuketicilerikoruma@yahoo.com                      

Tüm evraklarınızı WhatSapp üzerinden atabilir, anlık görüşmeler yapabilirsiniz