mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a göre, emeklilikte:

         1- Ölüm ve bedensel zararlar, tüketici mahkemesi konusudur.
         2-
İş sözleşmelerinden doğan sorumluluklarda, ölüm ve bedensel zararlarda tüketici mahkemesi görevlidir.
          3- Sigorta sözleşmeleri kapsamında, trafik veya taşıma kazalarında, ölen kişinin yakınları veya bedensel zarara uğrayan kişilerin "
Sorumluluk ve can sigortalarından tazminat istemede", görevli mahkeme tüketici mahkemesidir.
           6502 sayılı TKHK ' a göre, Tüketici işlemi: "
hizmet, bir ücret veya menfaat karşılığı yapılıyorsa, mal sağlama dışında her türlüsü, tüketici işlemidir. Mal ve hizmet piyasalarında, kamu + özel kişi de dahil, tüketicilere karşı, eser taşıma,simsarlık, sigorta, vekalet, bankacılık vb. konular tüketici kanunu kapsamındadır; yetkili-görevli mahkemede tüketici mahkemeleridir. 
   
T I K L A Y I N   L Ü T F E N

 
Tel : 0553 856 29 18

Kaliteli mal ve hizmetleri araştırarak, kıyaslayarak sunmak; eksikliklerin giderilmesine katkı sağlamak bizim görevimiz içindedir. Bu ürünleri biz tüketiyoruz. Türkiye'nin ilk tüketicileri koruma girişimiyiz. TTKD, Türkiye' nin ilk tüketici derneğidir.

Önemli bir referans
kurumu olduk...
Tavsiye ettiğimiz ürünleri rahatlıkla tüketebilirsiniz... TTKD nin 30 yıllık geçmişinde, laboratuvar çalışmasında binlerce analiz / test-araştırma yapıldı. Binlerce mikro organizma sonucu elde edildi..TTKD,  HACCP kriterlerinde çalıştı, yüzlerce eğitim verdi...Her zaman 1 numara oldu..Türkiye ve Dünya tüketicilerine tavsiye ettiğimiz bazı marka şirketler, bu haberi milyonlarca gazete baskısı ve çok dakikalar içeren TV reklamları ile kamuoyuna duyurdular.. Bazı gazete kupürlerini geçmişe dönük "Zaman tüneli" içinde sunuyoruz.

*Tespitler, 6502 sayılı TKHK ve ilgili yönetmelik kapsamında, AB Marka Tanıtma Geliştirme Ajansı tarafından yapılıyor ; TTKD ödüle aday gösteriyor.

"2017 Altın Marka Tüketici Ödülü"
kimin olacak?

 TTKD Seçiyor?

Adresimiz: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok, Kat:13, No:2363 , Okmeydanı- Şişli / İSTANBUL    TEL:  0553 856 29 18

web: http://www.ttkd.org.tr     e-mail: tuketicilerikoruma@yahoo.com  (Şikayetlerinizi e-posta ile bildirin, sizi  biz arayalım)                 

Bu web sitesi, Mehmet Barak  tarafından ADOBE MUSE ile gerçekleştirilmiş bir tasarımdır. İzinsiz alıntı yapılamaz