*Tüketici
Ramazan Karakurum,
"15 günlük
bağımsız,
gerçek devremülk tapusu verilmediği"
için dava açtı ve kazandı.

Tüketiciler, "15 günlük devre mülk tapusu  verilmediği "için mahkemeye koşuyor. Dava açan tüketiciler "15 günlük bağımsız tapumuzu verseler, asla vazgeçmeyiz, dava açmayız" diyorlar.

Ramazan Karakurum, 15 günlük devre mülk tapusu verilmediği için açtığı davayı kazandı.Ödediği parayı, mahkeme kararı ve icra yoluyla, faiziyle geri aldı.
İşte gerekçeli karar:

İşte Karar Özeti:
"6502 sayılı Tüketicinin Korunması  Hakkındaki Kanun'un 50/6 maddesinde " Tüketicinin  tecrübe ve muayene ettiği  tarihten itibaren 14 gün içinde her hangi bir sebep göstermeksizin ve hiç bir hukuki ve cezai sorumluluğu üstlenmeksizin cayma hakkını kullanabileceği, cayma hakkını kullanılması ile devre tatil ve buna bağlı diğer sözleşme/erin sona ereceği" hüküm altına alındığı, öncelikle davacı tüketicinin hiç tatil yapmadığı ve fiili kullanım başlamadığı ve fiili kullanımda bulunmadığı, bu kapsamda henüz fiili kullanım başlamadığından cayma süresinin başlamayacağı. dolayısıyla sözleşmede belirtilen cayma hakkının devam ettiği ve davacı lehine sözleşmeden dönmek için yasal şartların oluştuğu, toplanan delillere göre davacının davasının sabit olduğu anlaşılmakla,  düzenlenen senetlerin iptaline, davacının bu senetlerden dola)'l davalıya borçlu olmadığının tespitine, davacının ödemiş olduğu 30.531,00 TL paranın iadesine karar verilmesi gerektiği kanaatine varılarak, aşağıdaki hüküm kurulmuştur:

Hüküm: Yukarıda açıklanan nedenlerle; AÇILAN DAV ANI KABULÜ ile. Taraklı Paşalar Konaklan Termal Otel ve Devremülk Tesisleri Devremülk Satış Sözleşmesi  001802 ve 001795 numaralı sözleşmelerin ayrı  ayrı  iPTALİ  İLE, bu sözleşmeler nedeniyle davacının ödemiş olduğu ve dosyaya sunulan makbuzların toplamı olan 30.531 TL'nin dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalıdan tahsili ile davacıya ÖDENMESİNE.   KARAR VERİLDİ....4 sayfadan ibaret kararın tam metni aşağıdadır, okuyun.

 

İşte karar:

Sayfa 2

Sayfa 1

Sayfa 4

Sayfa 3

TTKD, Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği
Adresimiz : Perpa Ticaret Merkezi, B Blok, Kat:9, No:1434 ,
Okmeydanı- Şişli / İSTANBUL     TEL:  0553 856 29 18 - 0535 013 35 40 (WhatSapp)
 
http://www.ttkd.org.tr   e-posta:  tuketicilerikoruma@yahoo.com                      

Tüm evraklarınızı WhatSapp üzerinden atabilir, anlık görüşmeler yapabilirsiniz