*Yalova Termal Palace sözleşmesi ile, tüketici İsmail Deliceoğlu'na, "Yalova Termal Palace-Hisseli Gayrimenkul" pazarlayan  3 şirket ve bu şirketlerin görevlendirdiği 4 avukata karşı ,kısa adı TTKD olan ve 32 yıldan bu yana tüketicilerin korunması kapsamında tüketicilere destek sağlayan Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği hukukçularının katkısıyla, büyük bir zafer kazandı..Onu tebrik etmemiz ve alkışlamamız gerekiyor..

İşte İsmail Deliceoğlu' nun
özet hikayesi:

 

 İsmail Deliceoğlu, milyonlarca TC yurttaşlarından birisi olan, ailesine ve ülkesine bağlı, dürüst bir insan.. Onu da, sana hediye "Hediye tatil var, gel bizi gör" diye "Yalova Termal Palace" adını koydukları, muhteşem  büyük bir binaya götürdüler. Öyle bir yapı oluşturmuşlar ki, "padişah sarayını" andırıyor.. Kim düşmez ki bu tuzağa...Hem de ailesi ile, kim düşmez...Çoğunluğu aile 20.000'in üzerinde satış gerçekleştirmişler buradan...Demişler ki: "Sana ve aile buradan bir yer vereceğiz, düşük taksitlerle, kısa zamanda öder, iyi bir yatırım yapmış olur, sen ve ailen mutlu olursunuz..." Ne mutluluk ya?

HİSSELİ-HİLELİ ARSA TAPUSU
 İLE NASIL DOLANDIRMIŞLAR...VAY BE!

 

İsmail Deliceoğlu, sözleşmeyi ve borç senetlerini imzalamış, ödemesini yapmaya başlamış, bekliyor...Bir de ne görsün, gelen tapu "Kuşadası Otel İşletmeleri Turizm İnşaat Tic. AŞ" yerine, Geo Turizm İnşaat Oto Kiralamave danışmanlık Hizmetleri Tic. AŞ adına "HİSSELİ ARSA TAPUSU" göndermişler.. Yani değerli gibi görünen bir mal gösterip, "HİLELİ-HİSSELİ ARSA PAYI TAPUSU" vermişler... Allah..Allah...demiş İsmail Deliceoğlu, "Bana bunu nasıl yaparlar? Ama mualesef yapmışlar... Her iki şirketin sahibinin, tek ve aynı kişi olan sayın Orhan Karaderili olduğunu öğrenmişler. Tapu için alınan vekaletlerle, vekil tayin edilen kişiler, dolandırıcılığın anahtar elemanları olmuş...Vay be...Hasan, Hüseyin, Hatice vs. kimse, İsmail Deliceoğlu ve onun gibi binlerce kişiye, işte böyle ünlü sabıkalı "SÜLÜN OSMAN" maskesi ile bu "HİLELİ VE HİSSELİ ARSA TAPUSUNU" bela etmişler...

 

İSMAİL DELİCEOĞLU BU OLAYI ÖĞRENİNCE HİÇ TEREDDÜT  ETMEDİ VE DAVA  AÇTI.

Duruşmalara gelen davalı avukatları, mahkeme hakimini kuşatma altına alarak, "Sayın mahkeme sen yetkili değilsin. Bu dava bu mahkemede görülemez.. Tüketici mahkemesi olarak bu davaya bakamazsın..Şeklinde baskı oluşturdular.

İsmail Deliceoğlu, kısa adı TTKD olan Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği' nin değerli hukukçularının müdahalesiyle, dosya Bölge Adiye( İstinaf) mahkemesine gönderildi.. İşte burada da İsmail Deliceoğlu, "Haklı"olduğunu, görevli mahkemenin, dava açtığı -davalıların adresinde bulunan İstanbul Anadolu 1. Tüketici Mahkemesi olduğu konusunda, haklı gerekçelerini sunarak, müthiş bir direniş gösterdi...Madde madde, bu mahkemenin neden "Görevli mahkeme olduğunu", Kanun ve yönetmeliklerle ve diğer belgelerle ispat ederek, davaya, dava açtığı yerel mahkemede devam etti. kendisine karşı koyan, büyük mücadele veren 4 avukatı da , yerel mahkeme hakimine işte bu kararı verdirerek, yendi..İşte bu davanın hikayesi böyle, mutlu sonlandı.

 

İSMAİL DELİCEOĞLU, DERNEK
YÖNETİCİLERİNE VE HUKUKÇULARINA
 AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE
 TEŞEKKÜR ETTİ:

 

Ben İsmail Delice olarak, Yalova Termal Palace sözleşmesiyle aldatıldım ve mağdur edildim. Bana “gerçek anlamda devre mülk tapusu verilmediği” öğrenince, kısa adı TTKK olan Avrupa Birliği’nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği  hukukçularından destek alarak, yerel mahkemede dava açtım. Dernek Başkanı ve hukukçularının , dava açtığım tarihten itibaren hazırladıkları dilekçeler, bu dilekçelere ekledikleri delillerle, yerel mahkemenin  görevli mahkeme değilim demesine rağmen, görevli olduğuna Bölge Adiye( İstinaf) mahkemesi kararı ile  karar verdirdikten sonra, Allah’ın izniyle İstanbul Anadolu 1. Tüketici Mahkemesi’nde bu davayı kazandım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Darısı, benim gibi mağdur edilen diğer tüketicilerin başına…
                                          
İsmail Deliceoğlu...

 

Parayı tahsil ettikten sonra
da bu mektubu yazdı:

İşte İsmail Deliceoğlu'nun cesaretle mücadelesi
ve sonunda mahkeme
zaferinin belgesidir:

TTKD, Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği
Adresimiz : Perpa Ticaret Merkezi, B Blok, Kat:9, No:1434 ,
Okmeydanı- Şişli / İSTANBUL     TEL:  0553 856 29 18 - 0535 013 35 40 (WhatSapp)
 
http://www.ttkd.org.tr   e-posta:  tuketicilerikoruma@yahoo.com                      

Tüm evraklarınızı WhatSapp üzerinden atabilir, anlık görüşmeler yapabilirsiniz