mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a göre, emeklilikte:

         1- Ölüm ve bedensel zararlar, tüketici mahkemesi konusudur.
         2-
İş sözleşmelerinden doğan sorumluluklarda, ölüm ve bedensel zararlarda tüketici mahkemesi görevlidir.
          3- Sigorta sözleşmeleri kapsamında, trafik veya taşıma kazalarında, ölen kişinin yakınları veya bedensel zarara uğrayan kişilerin "
Sorumluluk ve can sigortalarından tazminat istemede", görevli mahkeme tüketici mahkemesidir.
           6502 sayılı TKHK ' a göre, Tüketici işlemi: "
hizmet, bir ücret veya menfaat karşılığı yapılıyorsa, mal sağlama dışında her türlüsü, tüketici işlemidir. Mal ve hizmet piyasalarında, kamu + özel kişi de dahil, tüketicilere karşı, eser taşıma,simsarlık, sigorta, vekalet, bankacılık vb. konular tüketici kanunu kapsamındadır; yetkili-görevli mahkemede tüketici mahkemeleridir. 
   
T I K L A Y I N   L Ü T F E N

 
Tel : 0553 856 29 18

Duyduk, duymadık demeyin:
 İş kazası, meslek hastalığı vb. hallerde, Kamu ve özel sektörde çalışanların , işverene açacağı davalarda, 6098 sayılı Tüketicinin Korunması Hakında Kanun görevli mahkeme olarak Tüketici Mahkemelerini dikkate alıyor. *Genel mahkemelerde açılan davalar, tek tek tüketici mahkemelerine yönlendirilmeye başladı.


*Malulen emeklilik ve  iş kazası  ile meslek hastalığı konularında hukukçularımız, tüketici mahkemelerinde mağdurların davalarını üstlenecek, "erken emekli olmalarına ve tazminat kazanmalarına" katkı sağlayacaktır.

 

Çocuk işçilerin durumu nedir? Bu gibi konularda da derneğimizden bilgi almanızı kolaylaştırmak için "özel bilgilendirme ve yönlendirme ekibi" kurduk.

Yaşlılık aylığı, analık halleri ve sağlık haklarından nasıl faydalanacaksınız? kadınlara tanınan haklar nelerdir? Daha pek çok konu için alttaki satır başlarını tıklayın, bağlanılan dökümanları inceleyin.

Adresimiz: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok, Kat:13, No:2363 , Okmeydanı- Şişli / İSTANBUL    TEL:  0553 856 29 18

web: http://www.ttkd.org.tr     e-mail: tuketicilerikoruma@yahoo.com  (Şikayetlerinizi e-posta ile bildirin, sizi  biz arayalım)                 

Bu web sitesi, Mehmet Barak  tarafından ADOBE MUSE ile gerçekleştirilmiş bir tasarımdır. İzinsiz alıntı yapılamaz